You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.
بالا 
Speaker 2

چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید هر نسخه از محصول  چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی چاپ کنید  واحد چاپ دیجیتال ژورگراف آماده چاپ انواع سربرگ ،  کارت ، بروشور ،  مجله، نشریه ، دفترچه راهنما ، کاتالوگ  در سریع ترین زمان ممکن می باشد.

 

سررسید روزشمار وزیری -  چاپ دورنگ - صحافی سیمی دوبل - صفحات گلاسه با چاپ رنگی اختصاصی - جلد اختصاصی با روکش سلفون مات و موضعی براق

Speaker 6

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی چیست ؟
عکاسی صنعتی تکی و گروهی عکاسی از خطوط تولید و کارخانجات و ...    عکاسی از مجموعه های بزرگ  عکاسی 180 و 360 درجه

چاپ افست

واحد چاپ افست ژورگراف مفتخر است با استفاده از جدیدترین دستگاه های لیتوگرافی و چاپ انواع سفارشات کاتالوگ بروشور -  پوستر تراکت -  فولدر -  پاکت سربرگ -  کارت ویریت فاکتور - انواع قبض – جعبه  و ... را در کوتاه ترین زمان و بهترین کیفیت  انجام و با بسته بندی مناسب ارائه نماید.

Speaker 3

چاپ عریض

چاپ فضای داخلی شامل انواع کوتد ، گلاسه ، بک لایت ‌، بوم ، ترانسپارنت ،  استیکر می باشد . جهت محافظت از این نوع کار چاپی از روکش لمینیت استفاده  می شود . چاپ فضای خارجی شامل انواع  بنر ، فلکس ، وینیل ، مش  و سولیت می باشد .
Speaker 5

طراحی گرافیک

آتلیه طراحی ژورگراف آماده دریافت انواع سفارشات طراحی آرم ، کاتالوگ ، بروشور ، پوستر ، فولدرطراحی ست اداری و اوراق اداری و بهادار تقویم ، ‌سررسید ، دفتر تلفن جعبه ، لیبل و ...   با ایده های نو و خالاقانه  می باشد.

بالا 

انواع قطع کتاب

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

مرسوم ترین  قطع برای کتاب، قطع وزیری است که ابعاد آن از ۱۳×۲۰ تا ۲۰×۲۶ سانتی‌متر متغیر است. قطع رقعی با ابعاد ۱۵×۲۲ و قطع جیبی با ابعاد ۱۱×۵/۱۶ سانتیمتر از دیگر قطع‌های رایج محسوب می‌شود.

هم‌اکنون رایج‌ترین قطع برای کتاب، در همه جا، قطع وزیری است که ابعاد آن از ۱۳×۲۰ تا ۲۰×۲۶ سانتی‌متر متغیر است. قطع رقعی با ابعاد ۱۵×۲۲ و قطع جیبی با ابعاد ۱۱×۵/۱۶ سانتیمتر از دیگر قطع‌های رایج محسوب می‌شود. معمولا در چاپ کتاب‌های هنری و نفیس از قطع رحلی و برای کتاب‌های کودکان از قطع خشتی استفاده می‌شود. باید توجه داشت ابعاد ذکر شده برای هر قطع تقریبی است و در برخی منابع اندازه‌های متفاوتی ارائه شده‌است.
برخی قطع‌های رایج در میان مسلمانان به شرح زیر بوده‌اس
•  قطع رقعی: در اندازه ۱۴*۲۲ سانتی متر و مطابق نظر دیگر اندازه قطعی است به طول و عرض تقریبی ۱۹×۱۰ سانتی‌متر.
•  قطع وزیری: در گذشته دارای سه اندازه کوچک (به طول و عرض تقریبی ۲۱×۱۵ سانتیمتر)، متوسط (۲۴×۱۶) و بزرگ (۳۰×۲۰) بوده‌است.
•  بازوبندی: ۲×۳ سانتیمتر، بیشتر برای کتاب‌های دعا یا سوره‌ها و آیات قرآنی که در ابعاد کوچک تهیه می‌شد و با نخ یا چرم به بازو می‌بستند؛
•  بغدادی: اندازه دقیق این قطع مشخص نیست، ولی از گفته رشیدالدین فضل‌الله (۶۴۸؟- ۷۱۸ق.)، در وقفنامه ربع رشیدی چنین برمی‌آید که ابعادی بزرگ‌تر از نسخه‌های مرسوم داشته است؛
•  بغلی: ۵×۷ سانتیمتر.
•  قطع بیاض یا بیاضی: از جانب طول آن باز و بست می‌شده و شیرازه‌بندی آن از طرف عرض اوراق بوده که در میان نسخه‌نویسان و کتاب‌سازان به بیاض شهرت داشته است، قطع بیاضی منسوب است و مخصوص به بیاض‌ها که بیشتر کتب ادعیه، زیارات و مجموعه‌های ادبی (که به غرض اشخاص فراهم می‌آمده) به هیأت مذکور صحافی و جلد می‌شده است

•  جانمازی: با ابعاد ۷×۱۲ سانتیمتر که معمولا برای قرآن و کتاب‌های دعا به‌کار می‌رفته است؛
•  قطع حمایلی: قطعی بوده‌است به طول و عرض ۱۲×۶ سانتی‌متر. وجه تسمیة این قطع به حمایلی، این است که نسخه‌هایی را که در قطع مزبور بوده‌است به صورت حمایل روی لباس زیرین می‌آویخته‌اند.
•  قطع بغلی: این قطع که معادل قطع جیبی بزرگ در روزگار ماست. دارای طول و عرض تقریبی ۷×۵ سانتی‌متر بوده‌است.
•  قطع خشتی:از کهن‌ترین قطع‌های نسخه‌های خطی است به طول و عرض همسان و برابر. به شکل مربع که طول و عرض آن مساوی است و در سده‌های نخست تمدن اسلامی بسیار رایج بوده است. هم‌اکنون اغلب برای كتاب‌های كودكان استفاده میشود.
•  قطع رحلی: در ابعاد بیشتر از ۲۵×۳۵ سانتیمتر که به انواع کوچک، متوسط، و بزرگ تقسیم می‌شود. این قطع را به این جهت رحلی می‌گویند که هنگام خواندن کتاب قطع رحلی، آن را بر روی چهارپایة چوبی – یعنی رحل – قرار می‌داده‌اند. قطع مزبور دارای اندازه‌های تقریبی زیر است
•  رحلی کوچک: طول ۴۲، عرض ۲۷ سانتی‌متر.
•  رحلی متوسط: طول ۵۰، عرض ۳۰ سانتی‌متر.
•  رحلی بزرگ: طول ۶۰، عرض ۳۰ سانتی‌متر. عموماً نسخه‌های کتاب‌هایی چون قرآن مجید، مثنوی مولوی، شاهنامه فردوسی که در مجالس و محافل قرائت و خوانده می‌شده، با این قطع بوده است
•  قطع سلطانی یا تیموری: با ابعاد ۳۰×۴۰ سانتیمتر، بیشتر نسخه‌های نفیسی را که برای شاهان و شاهزادگان در دوره تیموریان (۷۷۱-۹۱۱ق.)، استنساخ می‌شد، در این قطع می‌ساختند. نمونه مشهور آن شاهنامه بایسنغری موجود در کاخ گلستان تهران است که ابعاد تقریبی آن همین اندازه است. در اواخر عصر مغولان و اوایل عهد تیموریان برای کتاب‌های خطی در ایران رواج یافت که به این جهت آن را قطع تیموری نیز می‌گویند. طول و عرض تقریبی آن ۴۰×۳۰ سانتی‌متر است.
•  طومار: اتصال اوراق کتاب به‌گونه‌ای که به شکل لوله در آید. معمولا در تهیه طومارها از کاغذهایی با عرض کم استفاده می‌شد. هر چند که طول آنها بسیار متغیر بوده‌است. برای نگهداری طومار، اغلب محفظه‌ای به همان شکل می‌ساختند؛
•  نیم‌ربعی: ۱۰×۱۸ یا ۹×۱۷ سانتیمتر؛
•  نیم ورقی: ۲۲×۳۴ سانتیمتر که در ابعاد دیگری هم وجود دارد
•  جیبی: این قطع که در گذشته به قطع بغلی شهرت داشتهاست دارای طول و عرض تقریبی ۷×۵ سانتی‌متر استقطع کتاب همان اندازه درازا و پهنا کتاب است و انواع مختلفی دارد.
علت بوجود آمدن قطع‌های مختلف برای کتاب، استفاده آسان‌تر یا متناسب با نوع کاربرد هر کتاب بوده‌است بطور مثال کتابی که به راحتی بتواند به همراه افراد باشد و فضای زیادی اشغال نکند بایستی مثلا در قطع جیبی صحافی گردد. استفاده از اندازه‌های مختلف در بهبود کار مؤثر خواهد بود.
آلدوس مانوتیوس، از اهالی ونیز، نخستین کسی بود که به نقش و اهمیت قطع کتاب در میزان استفاده از آن پی برد. اندازه ابداعی او برای کتاب، هم حمل و نقل آن را آسان می‌ساخت و هم هزینه‌های چاپ را کاهش می‌داد. قطع مورد استفاده او قطع وزیری بود که جانشین قطع سلطانی شد.
امروزه، قطع کتاب نشان‌دهنده تعداد دفعات تاشدن کاغذ در چاپخانه نیز هست که منجر به تشکیل ورق‌های کتاب می‌شود.به‌طور مثال کاغذ دوورقی با چهار صفحه در قطع رحلی، چهارورقی با هشت صفحه در قطع وزیری، و هشت‌ورقی با شانزده صفحه در قطع رقعی برابر است

اولین کاغذ

اولین کاغذ   اولین کاغذی که بوسیله مصریان ساخته شد ،مناسب فعالیت چاپی نبود . همان طور که گفته شد کاغذها از ریشه...

از گیاه تا کاغذ

از گیاه تا کاغذ :
برگی از کاغذ را پاره کنید و بر لبه آن نگاهی بیندازید . شما می توانید صدها موی بسیار کوچک شبیه...

تاریخ کاغذ

تاریخ کاغذ
جهان بدون کاغذ به اندازه جهانی که کاملا از کاغذ تشکیل شده است غیر واقعی به نظر می رسد . کتاب های...

کاغذ مقاوم نسبت به آب و روغن

کاغذ مقاوم نسبت به آب و روغن با اصلاح شبکه زیرین فیبر سلولزی ، حذف کرک های سطحی و به کارگیری پوشش شیمیایی نازکی...

بارکد چیست ؟

بار کد چیست ؟ بارکد یا خط نما (کد میله ای ) الگوی چاپ شده میله ای پهن و باریک عمودی که برای نمایش کدهای عددی به شکل...

چهارمین قابلیت ویژه چاپ دیجیتال

گستردگی و تنوع در ابعاد و سطوح چاپی   چاپ دیجیتال و به ویژه روش جوهر افشان ، تنها شیوه ای است که قابلیت چاپ در ابعاد...

سومین قابلیت ویژه چاپ دیجیتال

  مدت زمان آماده سازی کوتاه   از آن جا که هیچ تصویر فیزیکی ای تا بعد از خروج هرصفحه از دستگاه چاپ وجود ندارد ، نباز...

دومین قابلیت ویژه چاپ دیجیتال

  سفارشی ساختن
چاپ دیجیتال این امکان را ایجاد می کند که سفارش چاپ مشتری درست بر اساس نیازها و علائق وی تولید...

اولین قابلیت ویژه چاپ دیجیتال

  چاپ اطلاعات متغیر چاپ اطلاعات متغیر از بزرگ ترین امکاناتی است که یک جریان کاملا دیجیتال می تواند در اختیارمخاطبانش...

آینده از آن چاپ دیجیتال است

قابلیت های منحصر به فرد چاپ دیجیتال چاپ...
 • 1
 • 2
 • 3
بالا 

 • بسته های پیشنهادی :

  بسته شماره 1 :

  شامل 2000 نسخه سربرگ A4 اوراق آزاد- 2000 نسخه سربرگ A5 اوراق آزاد 1000 عدد پاکت اداری (ملخی)- (چاپ 2 رنگ با زینک اختصاصی )

  1000 عدد کارت ویزیت کتان یک رو

  265.000  تومان

   

  بسته شماره 2 :

  چاپ بروشور سایز  21 * 29 سانتیمتر - تیراژ 1000 عدد - گلاسه 135 گرمی - چاپ تمام رنگی (4 رنگ ) - دو رو چاپ 216.000 تومان

   

   

  بسته شماره 3 :

  چاپ پوستر در ابعاد 29 * 42 سانتیمتر - تیراژ 1000 عدد - گلاسه 135 گرمی - چاپ تمام رنگی (4 رنگ )-  288.000 تومان

   

  بسته شماره 4 :

  چاپ فاکتور 21 * 15 سانتیمتر ( خودکاربن ) - 2 نسخه ای - 1000 شماره - زینک اختصاصی - چاپ 1 رنگ  - 105.000 تومان